Piece i kotły na pellet

Dynamiczny rozwój technologii pozwolił na stworzenie zaplecza urządzeń grzewczych, które odpowiadają potrzebom nowoczesnych użytkowników, są zgodne z wymogami prawa międzynarodowego, a także przyczyniają się do redukcji niebezpiecznych dla środowiska zanieczyszczeń. Ich działanie opiera się na przetwarzaniu bezpiecznych i wydajnych paliw stałych, jak pellet, materiał produkowany z odnawialnych surowców roślinnych. Ulega biodegradacji, co czyni go paliwem wysoce ekologicznym.

Profesjonalne, stalowe piece z podajnikiem na pellet, stanowią nowoczesne rozwiązanie C.O. 5 klasy w domach i przedsiębiorstwach, którym zależy na ekonomicznym i przyjaznym środowisku sposobie ogrzewania.

Stalowe kotły na pellet od zaufanego producenta

TEKLA od lat zajmuje się produkcją nowoczesnych systemów C.O. z automatycznymi podajnikami. Kotły automatyczne na pellet 5 klasy i Ekoprojektem to nasz sztandarowy projekt. Dzięki innowacyjnym metodom wytwarzania oraz wprowadzeniu autorskich rozwiązań, tworzymy kotły stalowe C.O. wysokiej klasy. Ich bezpieczeństwo, ekologiczność oraz wydajność potwierdzone zostały przyznanymi nam certyfikatami.

Śląski producent oferuje aktualnie 8 grup nowoczesnych urządzeń do spalania pelletu, ale oferta TEKLA jest nieustannie poszerzana. Posiadamy piece C.O. z automatycznym podajnikiem, które mogą ogrzać nawet do 1500 m2 powierzchni. Pod względem emisyjności w drodze specjalistycznych badań kotły TEKLA sklasyfikowano na poziomie 5 klasy, co czyni je jednymi z najbardziej funkcjonalnych i wydajnych, nowoczesnych urządzeń grzewczych o dużym znaczeniu ekologicznym.

Wytrzymałe piece C.O. z podajnikiem na pellet

Kotły ekologiczne sygnowane logo producenta TEKLA powstają z wysokiej jakości stali, w większości modeli o grubości aż 8 mm. Dzięki temu stają się odporne na uszkodzenia mechaniczne i wysokie temperatury. Wszystkie nowoczesne modele pieców ze stali i żeliwa posiadają dodatkową ceramikę w komorze spalania. Umożliwiamy stałą kontrolę pracy urządzeń C.O. – nasze kotły 5 klasy z podajnikiem paliw stałych wyposażono w tym celu w funkcjonalny, automatyczny regulator z intuicyjnym ekranem LCD.

Wszystkie ekologiczne modele 5 klasy z podajnikami na pellet zostały wyprodukowane z systemem automatycznego czyszczenia. W palinkach FIREBLAST cykl oczyszczania rozpoczyna się przed każdym rozpalaniem i wygaszaniem pieca, natomiast w modelach FIREBLAST II trwa on nieustannie podczas pracy palnika. Ilość powstałego w stalowych modelach pieców 5 klasy popiołu jest niewielka, dzięki czemu czyszczenie popielnika nie jest uciążliwe. Zalecane jest ono raz na tydzień, w zależności od poziomu eksploatacji urządzenia. Ekologiczne, stalowe kotły, nowoczesne podajniki paliwa – to wysoce opłacalna inwestycja C.O. na przyszłość.

Jedną z największych zalet ekologicznych pieców pelletowych z automatycznymi podajnikami jest niski koszt eksploatacji. Dostępne w ofercie producenta ekologiczne kotły C.O. 5 klasy są sprawdzonym sposobem na ograniczenie wydatków związanych z ogrzewaniem, przy zachowaniu oczekiwanej wydajności niezależnie od warunków panujących na zewnątrz.

Zainteresowanych zakupem nowoczesnych, automatycznych, stalowych pieców C.O. zachęcamy do kontaktu z doradcą – udzieli on szczegółowych informacji na temat naszych urządzeń 5 generacji oraz doradzi, które z nich spełni Państwa oczekiwania.