Piece i kotły na węgiel

Profesjonalne i ekologiczne kotły węglowe

Firma TEKLA oferuje wysokiej jakości kotły na węgiel. Jako uznany i doświadczony producent na rynku techniki grzewczej, proponujemy bezpieczne i nowoczesne urządzenia, skonstruowane według innowacyjnych rozwiązań. Nasz asortyment obejmuje kotły węglowe 5 klasy. Szeroki zakres dostępnych mocy pozwala na wygodny dobór modelu dopasowanego do konkretnych potrzeb klienta. Proponujemy piece na węgiel przeznaczone zarówno do obiektów gospodarstwa domowego, jak i do budynków użyteczności publicznej i małych warsztatów. Przed wprowadzeniem na rynek konkretnych wersji urządzeń, poddajemy je szczegółowym badaniom i testom, aby mieć pewność, że klient otrzymuje towar najwyższej klasy. O doskonałej jakości oferowanych pieców świadczy szerokie grono zadowolonych odbiorców oraz certyfikaty ekologiczne.

Szeroka oferta pieców na węgiel

W ofercie posiadamy piece węglowe, wśród których na szczególną uwagę zasługuje model U32. Charakteryzuje się prostą i komfortową obsługą. Spełnia wymogi 5. klasy stawiane urządzeniom tego rodzaju, czego potwierdzeniem są odpowiednie certyfikaty. Może pracować w grawitacyjnych układach grzewczych oraz układach zamkniętych z wymuszonym obiegiem czynnika grzewczego. Dostępne w sprzedaży żeliwne kotły węglowe, takie jak U32, są przeznaczone do ekologicznego spalania węgla kamiennego. Odpowiednia konstrukcja komory wymiennika pozwala na spalanie węgla przy naturalnym ciągu, bez konieczności stosowania wentylatora. Kotły te nie potrzebują prądu, nie wymagają więc podłączenia do instalacji elektrycznej. Duży zakres mocy – od 15 do 25 kW pozwala na łatwy i wygodny dobór właściwego modelu do już istniejącej instalacji grzewczej.

Nasze piece na węgiel charakteryzują się licznymi zaletami. Przede wszystkim cechują się wysoką sprawnością podczas spalania węgla, długą żywotnością żeliwnego wymiennika ciepła, a także niską temperaturą spalin (w przedziale od 130 do 170 stopni Celsjusza). Komfort montażu ułatwiają gwintowane kołnierze zasilania i powrotu. Urządzenia są wyposażone w ruszt wodny. Mogą pracować bez pompy obiegowej.

Wszystkie kotły na węgiel 5. generacji wykonane są z solidnych i trwałych materiałów, zapewniających wyjątkową funkcjonalność i długoletnią żywotność. Każdy kocioł objęty jest 5-letnią, natomiast żeliwny korpus kotła – 10-letnią gwarancją.. W przypadku dodatkowych pytań, pozostajemy do Państwa dyspozycji.