Piece i kotły stalowe

Kotły stalowe – nasza oferta

W ofercie firmy TEKLA znajdą Państwo automatyczne kotły stalowe centralnego ogrzewania. Do każdego z produktów dedykowane są konkretne rodzaje paliwa, np. eko groszek, pellet, zrębki, . Urządzenia grzewcze sygnowane naszą marką przeznaczone są do wodnych instalacji c.o. w domach jednorodzinnych oraz obiektach użyteczności publicznej, zakładach produkcji przemysłowej i ogrodniczej.

Piece stalowe najwyższej jakości

Piece stalowe znajdujące się w naszej ofercie wytwarzane są w oparciu o nowoczesne technologie i rozwiązania konstrukcyjne, co gwarantuje bezpieczeństwo, funkcjonalność i komfort użytkowania wszystkich produktów. Dzięki zastosowaniu materiałów najwyższej jakości, użytkownicy mają pewność wieloletniej gwarancji. Istotną kwestią nowoczesnych kotłów stalowych jest także dbałość o ekologię. Piece oznaczone naszą marką zawsze poddawane są szczegółowym badaniom, zanim trafią na rynek. Ze względu na ochronę środowiska naturalnego, wszystkie urządzenia grzewcze dostępne w naszej ofercie spełniają surowe kryteria ekologiczne, co potwierdzają otrzymane certyfikaty emisyjne.

Zalety kotłów stalowych

Stalowe urządzenia grzewcze są odporne na uderzenia i urazy mechaniczne, ponieważ stal jest materiałem o znacznych cechach plastycznych. Stop charakteryzuje się również lżejszą konstrukcją w porównaniu do kotłów żeliwnych o podobnej mocy i małą wrażliwością na zmiany temperatury wody zasilającej piec. Dzięki temu zdecydowanie zwiększa się odporność urządzenia na zmiany ciśnienia wewnątrz kotła. Na co zwrócić uwagę, wybierając kotły stalowe?

Przed zakupem konkretnego kotła stalowego, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim gatunek i grubość blachy poszczególnych komponentów urządzenia. Zbyt cienki materiał może odkształcać się pod wpływem ciepła, co spowoduje pęknięcie na skutek korozji. Istotnym elementem jest również wełna mineralna, którą wyłożona jest wewnętrzna warstwa blachy powlekającej piec. Warto także dokładnie sprawdzić, czy wybrane urządzenie posiada odpowiedni certyfikat, nadany przez akredytowaną instytucję badawczą oraz czy atest na pewno dotyczy określonej mocy pieca.