Piece i kotły automatyczne

Samodzielne rozpalanie i pilnowanie ognia w piecu może być na dłuższą metę uciążliwe. Przede wszystkim wymaga to ciągłej kontroli w trakcie użytkowania urządzenia. Rozwiązaniem tego problemu są kotły automatyczne. Ich działanie jest w pełni sterowane przez regulator – cyklicznie wypełniają palenisko odpowiednimi porcjami paliwa i doprowadza powietrze niezbędne do procesu spalania. W związku z tym użytkownik może ograniczyć własną pracę jedynie do regularnego oczyszczania kotła z popiołu oraz uzupełniania paliwa w zasobniku.

Wydajne kotły automatyczne

W naszym asortymencie znajduje się wiele modeli samoczynnie działających pieców. Różnią się między sobą mocą (12-150 kW), maksymalną powierzchnią do ogrzania (nawet do 1500 m2 ) i materiałem wykorzystanym do ich wykonania (stal grubości 5-8 mm, żeliwo). Piece automatyczne przyjmują kilka rodzajów paliwa stałego:pellet, zrębki , lub ekogroszek. Pojemne zbiorniki pozwalają z kolei na długotrwałą samodzielną pracę urządzeń.

Wymienniki kotła, a także pozostałe elementy są bardzo trwałe. Odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz wysokie temperatury gwarantują, że będą one zdolne do eksploatacji przez wiele długich lat.

Ze względu na tak duży wybór wydajności i mocy kotłów automatycznych, nadają się one do zastosowania zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w małych przedsiębiorstwach lub budynkach użyteczności publicznej.

Automatyczny kocioł – wygodne ogrzewanie domu

Kontrola pracy naszych pieców jest niezwykle prosta. Posiadają one wbudowane regulatory elektroniczne z dużym ekranem LCD, które ograniczają obsługę do niezbędnego minimum. Interfejs zaprojektowany został w taki sposób, aby był jak najbardziej intuicyjny. Istnieje również możliwość sterowania kotłem pelletowym przez internet dzięki dodatkowemu modułowu VideNet.

Nie mniej istotne są komfortowe wymiary kotłów automatycznych. Dzięki swojej budowie umożliwiają łatwe czyszczenie oraz załadunek paliwa. Nie zajmują też wiele miejsca, przez co nadają się do montażu nawet w małych kotłowniach.

Ekologiczne piece automatyczne

Autorskie projekty kotłów TEKLA wyróżniają się niską emisją szkodliwych spalin. W ten sposób nie szkodzą ani środowisku naturalnemu, ani ich użytkownikom. Każdy kocioł posiada 5 klasę emisji.

Przekłada się to także na oszczędności ekonomiczne, ponieważ wysoka sprawność cieplna urządzenia to mniejsza ilość spalanego paliwa, zaś automatyczne rozpalanie i i wygaszanie umożliwia zużycie na dokładnie takim poziomie, jaki jest potrzebny do ogrzania pomieszczeń.

Interesują Państwa wysokiej klasy kotły automatyczne? Serdecznie zachęcamy do bezpośredniego skontaktowania się z nami. Na pytania odpowiadamy telefonicznie lub mailowo. Przy okazji możemy doradzić wybór konkretnego modelu oraz udzielić profesjonalnych porad technicznych na temat pieców.