Piece i kotły na drewno

Palenie drewnem w zwykłych kotłach komorowych nie należy do najtańszych sposobów ogrzewania. To samo dotyczy specjalnie dostosowanych pieców, ale o niskiej sprawności. Dlatego warto zakupić kotły na drewno od zaufanego producenta, który specjalizuje się w urządzeniach dostosowanych do aktualnie obowiązujących norm. TEKLA jest firmą przywiązującą szczególną wagę do jakości, bezpieczeństwa i komfortu użytkowania dostarczanych przez siebie pieców.

Ekologiczny sposób ogrzewania domu

Ochrona środowiska naturalnego jest jednym z celów, które muszą realizować współczesne kotły. Dlatego właśnie dostępny w naszej ofercie piec na drewno został zaprojektowany z myślą o dostosowaniu do ekologicznych standardów. W rezultacie otrzymał certyfikat potwierdzający spełnienie wymogów klasy 5 oraz Ekoprojektu. Oznacza to gwarancję otrzymania urządzenia niskoemisyjnego, wykazującego się zarazem szerokim zakresem mocy (14-34 kW).

Oferowany piec na drewno VIADRUS U68 spala drewno kawałkowe. Charakteryzuje się komorowym sposobem spalania. Wraz z czasem pojawią się kolejne modele, zgodne z oczekiwaniami klientów.

Wysoka wydajność i wytrzymałość żeliwnego kotła na drewno

Oprócz mocy urządzenia istotne są także inne parametry. Dołożono wszelkich starań, aby kotły na drewno były urządzeniami odpornymi na uszkodzenia oraz działanie pozostałych czynników. Produkowane są z wysokogatunkowego żeliwa. Zapewnia ono długoletnią eksploatację kotłów i zabezpiecza przed korozją i wzrostem ciśnienia.

Model VIADRUS U32 potrafi ogrzać do 250 m³, a wersja U68 nawet do 340 m³. Na dodatek oba piece na drewno wyróżniają się bardzo wysoką sprawnością, sięgającą 91%. Przekłada się to na obniżenie kosztów paliwa.

Wygodny piec na drewno

Prosta obsługa stanowi kolejną zaletę naszego urządzenia. Opatentowana konstrukcja pozwala spalać drewno przy ciągu naturalnym bez konieczności użycia wentylatora w grawitacyjnych układach grzewczych z otwartym biegiem. Nie potrzebuje podłączenia do instalacji elektrycznej! W praktyce oznacza to wyeliminowanie opłat za zużycie prądu w przypadku kotła na drewno. Piec posiada ręczny załadunek paliwa.

Jeśli interesują Państwa kotły na drewno cena proponowana przez nas powinna zwrócić uwagę. Oferujemy zakup urządzeń w bardzo korzystnych cenach! Więcej informacji na ten temat można otrzymać podczas kontaktu telefonicznego lub mailowego, do którego serdecznie zapraszamy. Z przyjemnością odpowiemy także na pozostałe zadawane pytania.